حالات بدن

این حالات بدن نشانه چیست

  • دست به سینه بودن:محافظه کاری

به دستان تان هنگام صحبت کردن با دیگران دقت کنید زیرا اگر هنگام صحبت با دیگران دست به سینه بایستید ، این مفهوم را به طرف مقابل منتقل می کنید که شما فردی محتاط هستید . همچنین این کار نشان می دهد به حرف های دیگران، اگر خلاف نظر شما باشند، اهمیتی نمی دهید و آنها را قبول ندارید.

  • دست در جیب گذاشتن طوری که انگشت شصت بیرون باشد:اعتماد به نفس بالا

در زبان بدن جزییات نیز از اهمیت بالایی برخوردارند و حالت هر یک از انگشتان نیز مفهومی خاص دارند. مثلا اگر هنگامی که دستان تان را در جیب تان می گذارید، انگشت شصت تان بیرون از جیب تان است، نشان دهنده این است که شما فردی با اعتماد به نفس بالا و فردی زیرک و باهوش هستید که دوست دارید رهبری یا مدیریت گروه را به عهده بگیرید و از توانایی هایتان در مواقع مختلف استفاده کنید.

  • گذاشتن یک انگشت روی صورت تان:علاقمند به موضوع

اگر هنگام صحبت با طرف مقابل خود ، طرف مقابلتان انگشت اش را زیر چانه یا روی گونه اش گذاشت او با زبان بدن خود به شما نشان می دهد که دقیق به حرف های شما توجه می کند و او فردی با قدرت و باهوش است.

  • خندیدن مدام:واقعیت یا ادا

دیگران از حالات چشم ها یا منحنی لب ها ، می توانند خنده واقعی یا تصنعی را از هم تشخیص دهند. پس اگر فکر می کنید ، می توانید با خندیدن مداوم احساسات خود را پنهان نمایید سخت در اشتباهید ، بنابراین لازم نیست که تحت هر شرایطی لبخند بزنید زیرا خنده های مصنوعی نه تنها حال شما که حال هیچ کس دیگری را نیز خوب نمی کند.

  • با لب های خود بازی کردن:در انتظار تایید بودن

اگر هنگام صحبت با دیگران دست روی لب خود بگذارید ،این پیام را به آنها منتقل می کنید که شما به دنبال تایید دیگران هستید.

  • خواراندن بینی:شک، دروغگویی

هنگام حرف زدن طرف مقابلتان به زبان بدن او توجه کنید . اگر او هنگام صحبت ، بینی خود را می خواراند به این دلیل نیست که بینی او می خوارد بلکه نشان دهنده این است که طرف مقابل تان در حال دروغ گفتن به شماست یا به حرف هایی که می زند اطمینان ندارد.

  • به چشم های طرف مقابل نگاه نکردن:عدم اعتماد به نفس

نگاه کردن به چشم افراد تاثیر فراوانی بر روی طرف مقابل می گذارد . این کار به طرف مقابل تان نشان می دهد که شما به حرف زدن با او تمایل دارید. اگر به طور مستقیم به چشم های فرد روبه رویتان خیره نمی شوید، نشان می دهید که اعتماد به نفس کافی یا حتی علاقه ای به برقراری ارتباط با او ندارید.

  • شل دست دادن:ضعف

بسیاری از افراد فکر می کنند که شل دست دادن نشانه فروتنی است اما شل دست دادن نشانه ضعف است، به همین علت بهتر است که هنگام دست دادن با دیگران، محکم دست های طرف مقابل تان را بفشارید تا بر روی آنها تاثیر بگذارید . مثلا اگر با رئیس تان محکم دست دهید، او باور می کند که شما مهارت بالایی در کارتان دارید.

  • اغراق کردن در حالات بدن:پنهان کردن حقیقت

اگر کسی در حرکات بدن خود اغراق نماید به طوری که بیش از اندازه بخواهد با زبان بدن چیزی را به شما بفهماند، این پیام را به دیگران می رساند که در حال پنهان کردن حقیقت است و حرف های او تمام واقعیت نیست. اما همیشه اغراق در حالات بدن جنبه منفی ندارد.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...