امروز همان فردای دیروز توست

امروز همان فردای دیروز توست

آينده جايي است که اتفاق‌ها خواهند افتاد. مي‌شنوم که گريه مي‌کني، آينده جايي است که تو ممکن است موفق، شاد، پولدار، زيبا، مشهور، مشغول به کار، و غرق در بهترين‌ها شوي. اينها نقشه يا رويا يا چيزهاي ديگر هستند، اما دوباره بايد بگويم که زمان حال جايي است که تو واقعاً در آن هستي و رويايي هم در كار نيست !

اين لحظه، همان زماني است که از ابتداي زندگي تا به حال منتظر آن بوده اي

اين لحظه، همان زماني است که بدون در نظر گرفتن هيچ چيزي بايد قدر آن را بداني. مشتاق بودن واقعاً شيرين‌ترين چيزهاست. داشتن رويا مانند برليان مي‌درخشد. قدر اين لحظات را بدان و به هيچ‌کس هم درباره آن حرفي نزن و اجازه نده که ديگران درباره‌اش برايت اظهار عقيده کنند.

از زنده بودن خود لذت ببر و از اينکه قدرت و توانايي آرزو داشتن را داري، استفاده کن. نبايد پا روي پا بياندازي و نفس‌هاي عميق بکشي، خوب است که هراز گاهي به خودت سري بزني و بيانديشي. شاکر باشي که زنده هستي و به زندگي‌ات نگاهي بياندازي. نمي‌توانيم همه شادي‌هاي آينده را در آينده به دنبالش بگرديم.

از آرزو داشتن و مشتاق بودن، لذت ببر

يعني که فکر کني اگر پولدارتر بودم، جوان‌تر، سالم‌تر، عاشق‌تر، وابستگي کمتر، کار بهتر، فرزندان بهتر، ماشين بهتر، لاغرتر، بلندتر، موي بيشتر، دندان‌هاي بهتر، لباس‌هاي بهتر داشتم … اين ليست پايان ناپذير است. اگر فقط اين يا آن عوض مي‌شد همه چيز کامل مي‌شد. اين‌طور نيست؟ در جواب بايد بگويم که متاسفانه اين‌طور نيست.

اين‌جوري جوابي نمي‌گيري. وقتي که اين و آن هم عوض شوند، چيز ديگري پيش مي‌آيد. براي مثال، وقتي ناگهان خود را بهتر و بهتر ببيني، تازه آن موقع به دنبال مثلا پول بيشتر خواهي بود. آن موقع است که دوباره به دنبال چيزهاي جديد ديگر براي خوشحال شدن خواهي بود. در اين لحظه زندگي کردن به اين معنا نيست که مسئوليت‌ها و وظايف خود را کنار بگذاري، نه، اينطور نيست.

لاغرتر، بهتر، پولدارتر و بزرگ‌تر شدن را فراموش کنيد. قدردان آنچه که هم اكنون داريد و همين الان از آن بهره مند هستيد باشيد. کليد خوشبختي در اينجاست. به اينکه فقط به آنچه که هستيد راضي باشيد، هميشه کافي نيست. اما اينها به جاي خود با آنچه واقعاً هستيد شاد باشيد، زيرا که حقيقت محض همان است.

من واقعي تو، همان من امروز توست

من آينده هنوز به دنيا نيامده و ممکن است به دنيا هم نيايد. پس جوهر امروز من واقعي، قابل لمس و استوار است. روياها عالي هستند، اما واقعيت هم در نوع خود فوق‌العاده است چون تحت هر شرايطي ملموس تر از روياست.

سعي كنيد به شكلي امروزتون رو ترسيم كنيد، كه ادامه ي گامهاي ديروزي باشه كه با آرزوها و خواست هاي آينده تون رنگ گرفته، رنگي كه هرگز نشاني از يكنواختي و سكون رو در خودش نخواهد داشت و از بين تمام رنگ هاي هستي، همواره خوشبختي و سعادت رو واضح تر و دلپذيرتر نمايان خواهد ساخت …

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...